Concurs pe teme financiare organizat de Autoritatea de Supraveghere Financiară

Creează un joc educativ pe teme financiare în cadrul concursului organizat de Autoritatea de Supraveghere Financiară (A.S.F.) în colaborarea cu Facultatea de Cibernetică, Statistică și Informatică Economică. Dacă ești student CSIE (licență/masterat/doctorat), poți obține premii în valoare totală de 10.000 RON.

Formează o echipă și dezvoltă o aplicație web responsive sau publică o aplicație în Google Play, Apple App Store sau Microsoft Windows Store care să contribuie la familiarizarea publicului cu domeniile asigurărilor, pensiilor private sau piețelor de capital.

Nu uita:

• Concursul începe: luni, 27.03.2017.
  • Te poți înscrie până pe: 27.04.2017.
  • Ai timp să dezvolți aplicația până pe: 27.05.2017.

Alătură-te nouă luni 27.03.2017 la ora 13.30 la sala 2013 unde vom prezenta concursul și îți vom răspunde la orice întrebări.

Mai multe informații și regulamentul concursului sunt disponibile la adresa: http://asfromania.ro/edu/concursul-creeaza-un-joc-it-pe-teme-financiare