Profesori DICE

Crisan Albu

Prof. univ. dr. Crișan ALBU

Microeconomie, Microeconomie avansata, Modelarea proceselor economice. 
crisan.albu@csie.ase.ro

Vasile Avram

Prof. univ. dr. Vasile AVRAM

Baze de date, Informatica generala, Programarea calculatoarelor (FABIZ cu predare in limbi straine). 
vasileavram@ie.ase.ro

Adrian Badescu

Prof. univ. dr. Adrian Victor BADESCU

Macroeconomie, Cercetari operationale, Teoria deciziei. 
badescuadi@gmail.com 
adi_bad@yaho.com

Constanta Bodea

Prof. univ. dr. Constanţa Nicoleta BODEA

Inteligenta artificiala si Sisteme expert, Data Mining si Managementul proiectelor. 
bodea@ase.ro

Nora Chirita

Prof. univ. dr. Nora Monica CHIRIȚĂ

Cibernetică Economică, Dinamică Economică, Macroeconomie. 
nora_mihail@yahoo.com

Catalina Cocianu

Prof. univ. dr. Cătălina Lucia COCIANU

Calcul evolutiv si algoritmi genetici, Analiza numerica, Instruire automata, Procesarea imaginilor. 
ccocianu@ase.ro

Marian Dardala

Prof. univ. dr. Marian DÂRDALĂ

Grafica si Multimedia, Programare orientata obiect. 
dardala@ase.ro

Ion Dobre

Prof. univ. dr. Ion DOBRE

Teoria deciziei, Simularea Proceselor Economice, Sisteme Suport de Decizie, Cercetari Operationale. 
dobrerio@ase.ro

Bogdan Ghilic

Prof. univ. dr. Bogdan GHILIC-MICU

Programarea calculatoarelor, Algoritmi, Societatea Informationala, e-Activitati. 
ghilic@ase.ro

Angela Galupa

Prof. univ. dr. Angela GALUPA

Microeconomie, Bunuri publice, Modelarea proceselor economice, Teorie microeconomică, Modelarea proceselor şi fenomenelor economice.

Ion Ivan

Prof. univ. dr. Ion IVAN

Structuri de date, Calitate software, Managementul calitatii proiectelor, Auditul sistemelor informationale. 
ionivan@ase.ro

Ion Lungu

Prof. univ. dr. Ion LUNGU

Baze de date, Proiectarea sistemelor informationale, Sisteme de management a bazelor de date, Business Intelligence, SGBD Oracle. 
ion.lungu@ie.ase.ro

Radu Marsanu

Prof. univ. dr. Radu Nicolae MÂRŞANU

Informatica economica, Depanare PC. 
radu.marsanu@ie.ase.ro

Virginia Maracine

Prof. univ. dr. Virginia MĂRĂCINE

Cercetari Operationale, Managementul Riscului, Dinamica Economica, Business Logistics, Knowledge Management, Managerial Decisions, Financial Market and Portfolios Management. 
virginia.maracine@csie.ase.ro

Dorin Mitrut

Prof. univ. dr. Dorin MITRUŢ

Simularea Proceselor Economice, Cercetari Operationale, Tehnici pentru Planificarea si Controlul Proiectelor. 
dorinm@ase.ro

Floarea Nastase

Prof. univ. dr. Floarea NĂSTASE

Bazele tehnologiei informatiei, Sisteme de operare si de calcul, Retele de calculatoare, Tehnologii Web. 
nastasef@ase.ro

Ioan Odagescu

Prof. univ. dr. Ioan ODĂGESCU

Inginerie software, Grafica. 
ioan.odagescu@ie.ase.ro

Mihai Roman

Prof. univ. dr. Mihai Daniel ROMAN

Macroeconomie, Teoria Jocurilor, Economie Cantitativa. 
mihai.roman@ase.ro

Gheorghe Ruxanda

Prof. univ. dr. Gheorghe RUXANDA

Analiza Multidimensionala a Datelor, Econometrie, Retele Neuronale. 
ghrux@ase.ro

Emil Scarlat

Prof. univ. dr. Emil SCARLAT

Bazele Ciberneticii Economice, Cibernetica Sistemelor Economice, Cibernetica Întreprinderii şi Dinamică Economică. 
emil.scarlat@csie.ase.ro 
emil_scarlat@yahoo.com

Ion Smeureanu

Prof. univ. dr. Ion SMEUREANU

Programare orientata obiect, Programarea aplicatiilor Windows, Grafica si Multimedia. 
smeurean@ase.ro

Stelian Stancu

Prof. univ. dr. Stelian STANCU

Microeconomie, Econometrie, Economia Informatiei, Economic Modeling and Neuronal Calculation, Planificarea si Controlul Proiectelor, Teoria Contractelor. 
stelian_stancu@yahoo.com

Marian Stoica

Prof. univ. dr. Marian STOICA

Programarea calculatoarelor, Algoritmi in programare, Sisteme informationale economice. 
marian.stoica@ie.ase.ro

Traian Surcel

Prof. univ. dr. Traian SURCEL

Informatica, Baze de date, Managementul sistemelor informationale, Audit in domeniul IT. 
traian.surcel@ie.ase.ro

Adina Uta

Prof. univ. dr. Adina Ileana UŢĂ

Analiza si proiectarea sistemelor informationale economice. 
adina.uta@ie.ase.ro

Adrian Vasilescu

Prof. univ. dr. Adrian VASILESCU

Sisteme de operare, Bazele tehnologiei informatiei, Multimedia. 
vasilesc@ase.ro

Manole Velicanu

Prof. univ. dr. Manole VELICANU

Baze de date, Sisteme de baze de date, SGBD Oracle, Proiectarea sistemelor informationale. 
manole.velicanu@ie.ase.ro

Gabriel Zamfir

Prof. univ. dr. Gabriel ZAMFIR

Instruire asistata de calculator. 
zamfir@ase.ro

Razvan Zota

Prof. univ. dr. Răzvan Daniel ZOTA

Sisteme de operare, Retele de calculatoare, Bazele tehnologiei informatiei. 
zota@ase.ro

Felix Furtuna

Conf. univ. dr. Felix Titus FURTUNĂ

Ingineria programarii, Analiza date, Programare orientata obiect, Grafica computerizata. 
titus@ase.ro

Iulian Intorsureanu

Conf. univ. dr. Iulian ÎNTORSUREANU

Analiza si proiectarea sistemelor informationale, Informatica generala. 
iintorsu@ie.ase.ro

Daniela Marinescu

Conf. univ. dr. Daniela Elena MARINESCU

Microeconomie, Economia Informatiei, Cercetari Operationale. 
daniela.marinescu@csie.ase.ro

Mihaela Muntean

Conf. univ. dr. Mihaela MUNTEAN

Sisteme de management a bazelor de date, Proiectarea sistemelor informationale, Informatica economica. 
munteanm@ase.ro

Paul Pocatilu

Conf. univ. dr. Paul POCATILU

Informatica economica, Birotica profesionala, Programarea dispozitivelor mobile, Tehnologia informatiilor si comunicatiilor pentru afaceri. 
paul.pocatilu@ie.ase.ro

Adriana Reveiu

Conf. univ. dr. Adriana Elena REVEIU

Birotica profesionala, Grafica computerizata si Multimedia, Programare orientata obiect. 
reveiua@ase.ro

Carmen Timofte

Conf. univ. dr. Carmen Manuela TIMOFTE

Sisteme de operare, Retele de calculatoare, Tehnologii Web, Bazele tehnologiei informatiei. 
carmen@ase.ro

Cristian Uscatu

Conf. univ. dr. Cristian Răzvan USCATU

Programarea calculatoarelor, Algoritmi in programare. 
cristiu@ase.ro

Anamaria Aldea

Lect. univ. dr. Anamaria ALDEA

Microeconomie, Microeconomie Avansata, Economia Informatiei II, Teoria Deciziei. 
anamaria_aldea@csie.ase.ro

Felician Alecu

Lect. univ. dr. Felician ALECU

Informatica economica, Programarea calculatoarelor. 
alecu.felician@ie.ase.ro

Anca Andreescu

Lect. univ. dr. Anca Ioana ANDREESCU

Analiza si proiectarea sistemelor informationale, Business Analytics. 
anca.andreescu@ase.ro

Adela Bara

Lect. univ. dr. Adela BÂRA

Business Intelligence, Tehnologia OLAP, Data warehouses, Sisteme suport decizie, Managementul bazelor de date. 
bara.adela@ie.ase.ro

Lorena Batagan

Lect. univ. dr. Lorena BĂTĂGAN

Programarea calculatoarelor, Algoritmi in programare, Birotica profesionala. 
lorena.batagan@ie.ase.ro

Catalin Boja

Lect. univ. dr. Cătălin Emilian BOJA

Structuri de date, Programare orientata obiect, Programarea dispozitivelor mobile, Multimedia, Programarea aplicatiilor Windows. 
catalin.boja@ie.ase.ro

Ramona Bologa

Lect. univ. dr. Ana Ramona BOLOGA

Baze de date, Sisteme informationale, Business Intelligence. 
ramona.bologa@ie.ase.ro

Razvan Bologa

Lect. univ. dr. Răzvan BOLOGA

Informatica economica, Sisteme informationale. 
razvan.bologa@ie.ase.ro

Radu Constantinescu

Lect. univ. dr. Radu CONSTANTINESCU

Sisteme de operare, e-Business, Retele de calculatoare, Testare si asigurarea calitatii. 
radu.constantinescu@ie.ase.ro

Marinela Mircea

Lect. univ. dr. Marinela MIRCEA

Algoritmi in programare, Programarea calculatoarelor, Sisteme informationale economice. 
mmircea@ase.ro

Ramona Paun

Lect. univ. dr. Ramona PĂUN

Cibernetica Intreprinderii, Managementul Riscului, Cercetari Operationale, Macroeconomie. 
ramona.paun@csie.ase.ro

Marius Popa

Lect. univ. dr. Marius Emanuel POPA

Structuri de date, Algoritmi in programare, Birotica profesionala, Auditul securitatii sistemelor informationale. 
marius.popa@ie.ase.ro

Cristian Toma

Lect. univ. dr. Cristian Valeriu TOMA

Programare orientata obiect, Programarea aplicatiilor Windows, Dezvoltarea aplicatiilor distribuite. 
cristian.toma@ie.ase.ro

Dragos Vespan

Lect. univ. dr. Dragoş Marcel VESPAN

Informatica generala, Tehnologii internet pentru afaceri, Birotica profesionala. 
dragos.vespan@ie.ase.ro

Cristian Amancei

Asist. univ. dr. Cristian Ştefan AMANCEI

Structuri de date, Programare orientata obiect, Audit IT, Birotica profesionala, Informatica economica. 
cristian.amancei@ie.ase.ro

Madalina Andreica

Asist. univ. dr. Madalina ANDREICA

Teoria deciziei, Macreconomie, Microeconomie şi Simularea proceselor economice. 
madalina.andreica@gmail.com

Mioara Bancescu

Lect. univ. dr. Mioara BĂNCESCU

Teoria Jocurilor & Negocierilor, Cercetări Operaţionale, Cibernetică Economică, Echilibru General. 
mioara.bancescu@csie.ase.ro

Iuliana Botha

Asist. univ. dr. Iuliana BOTHA

Proiectarea sistemelor informationale, Baze de date, Sisteme de gestiune a bazelor de date, Data Warehouses, Business Intelligence. 
iuliana.botha@ie.ase.ro

Cristian Ciurea

Asist. univ. dr. Cristian Eugen CIUREA

Structuri de date, Multimedia, Programare orientata obiect, Programarea aplicatiilor Windows, Programarea dispozitivelor mobile, Birotica profesionala. 
cristian.ciurea@ie.ase.ro

Liviu Cotfas

Asist. univ. dr. Liviu COTFAS

Multimedia, Programare orientata obiect, Programarea aplicatiilor Windows. 
liviu.cotfas@ase.ro

Vlad Diaconita

Lect. univ. dr. Vlad DIACONIŢĂ

Proiectarea sistemelor informationale, Baze de date, Sisteme de gestiune a bazelor de date. 
vlad.diaconita@ie.ase.ro

Mihai Doinea

Asist. univ. dr. Mihai Laurenţiu DOINEA

Structuri de date, Multimedia, Programare orientata obiect, Programarea aplicatiilor Windows, Programarea dispozitivelor mobile, Birotica profesionala. 
mihai.doinea@ie.ase.ro

Iuliana Dorobat

Lect. univ. dr. Iuliana DOROBAT

Implementare ERP Implementation, Sisteme de operare, Bazele tehnologiei informatiei. 
iuliana.dorobat@ie.ase.ro

Irina Georgescu

Asist. univ. dr. Irina GEORGESCU

Cercetari Operationale, Cibernetica Economica. 
irina.georgescu@csie.ase.ro

Iulian Nemedi

Asist. univ. dr. Iulian ILIE NEMEDI

Bazele tehnologiei informatiei, E-Commerce, Sisteme de operare, Tehnologii Web, Retele de calculatoare. 
inemedi@ie.ase.ro

Cristian Ionita

Asist. univ. dr. Cristian IONIŢĂ

Programarea aplicatiilor Windows, Programare orientata obiect, Structuri de date, Multimedia. 
crionita@ie.ase.ro

Ioana Manafi

Asist. univ. dr. Ioana MANAFI

Microeconomie, Economia Informaţiei, Cercetări Operaţionale. 
ioana.manafi@gmail.com

Monica Matei

Asist. univ. dr. Monica Mihaela MATEI

Analiza datelor, Microeconomie, Macroeconomie. 
matei.monicamihaela@gmail.com

Codrin Nisioiu

Lect. univ. dr. Codrin NISIOIU

Bazele programarii calculatoarelor, Sisteme informationale economice, Depanare PC. 
codrin.nisioiu@ie.ase.ro

Catalin Silvestru

Lect. univ. dr. Cătălin Ionuţ SILVESTRU

Algoritmi in programare, Programarea calculatoarelor, Multimedia, Depanare PC. 
catalin@ase.ro

Andrei Toma

Asist. univ. dr. Andrei TOMA

Retele de calculatoare, Tehnologii Web. 
andrei.toma@ie.ase.ro

Anda Velicanu

Lect. univ. dr. Anda VELICANU

Baze de date, Sisteme de gestiune a bazelor de date, Birotică profesională, Pachete software, Analiza si Proiectarea Sistemelor Economice Informationale. 
anda.velicanu@ie.ase.ro

Alexandra Florea

Asist. univ. dr. Alexandra Maria Ioana FLOREA

Sisteme de gestiune a bazelor de date, Sisteme informationale economice, Baze de date. 
alexandra.florea@ie.ase.ro

Alina Ion

Asist. univ. dr. Alina ION

Tehnologii Internet pentru afaceri, Informatica generala, Birotica profesionala. 
alina.ion@ie.ase.ro